• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Зимові Олімпійські Ігри у Китаї

Федеральні міністри внутрішніх та закордонних справ Німеччини не планують відвідувати Олімпіаду

Федеральні міністри внутрішніх та закордонних справ Німеччини не планують відвідувати Олімпійські Ігри у Китаї. Дотепер невідомо, чи відвідає спортивні змаганні Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц.
Німецьке видання повідомляє з посиланням на офіційного речника відомства, що Федеральний міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер (Nancy Faeser, СДПН), до компетенції якої входить питання спорту, вирішила для себе, що через причини пандемії коронавірусу вона не поїде до Пекіну. Декілька країн-партнерів, насамперед США, раніше оголосили дипломатичний бойкот Олімпійським Іграм через політичні розбіжності з Пекіном.
Речниця Федерального Міністерства закордонних справ Німеччини цитує Міністра закордонних справ Анналену Бербок, зазначивши, що «вона є великим спортивним фаном, але у теперішній час вона точно не поїде на Олімпіаду».

Станом на середу 29 грудня ц.р. ще невідомо, чи Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz, СДП) здійснить візит до Китаю у лютому 2022 року для перегляду спортивних подій на Олімпіаді. Заступник речника уряду Німеччини Вольфганг Бюхнер (Wolfgang Büchner) послався на процес голосування з партнерами по ЄС, що наразі ще триває.

Міністр закордонних справ Анналена Бербок має стосовно Китаю більш жорстку лінію з питань дотримання прав людини, ніж попередній уряд Німеччини. США, Австралія, Великобританія та Канаді раніше оголосили дипломатичний бойкот Олімпійських Ігор, що відбудуться у лютому наступного року в Китаї. Це означає, що спортсмени від цих країн можуть брати участь в Олімпійських Іграх, але жодний політик не повинен відвідувати Олімпіаду.
Всередині ЄС точаться дискусії стосовно доцільності дипломатичного бойкоту Олімпіади. Президент Франції Еммануель Макрон заявив навіть, що він такі дії сприймає як малоефективні.

https://www.faz.net/aktuell/politik/inland/faeser-und-baerbock-reisen-nicht-zu-olympischen-spielen-nach-china-17706869.html