• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Загострення ситуації на кордоні Білорусі та ЄС.

Характерним проявом безвольної та безсилої політики демократично- та гендерно-стурбованої Європи стала чергова стаття у німецькій «Süddeutsche Zeitung» від 14 листопада ц.р.

Голова Бундестагу Німеччини, представниця Соціал-демократичної партії Німеччини Бербель Бас (Bärbel Bas) вимагає надання негайної допомоги мігрантам на польсько-білоруському кордоні.
Політик від партії СДПН заявила для ЗМІ медіа-групи Funke: «Людей привозять на кордон з ЄС, використовуючи неправдиві обіцянки. Ними зловживають». Вона попередила: «Ми не повинні дозволяти використовувати людей та їх долю як важелі впливу», Європа має швидко домовитися про те, як можна допомогти цим людям.
Прем’єр-міністр Федеральної землі Німеччини Саксонія (Sachsen), представник партії ХДС Міхаель Кретечмер (Michael Kretschmer) з цього приводу висловився проти прийняття до Німеччини чи до будь-якої іншої країни ЄС мігрантів, які зібралися у прикордонній місцевості. Він заявив для видання «Bild am Sonntag» , що «якби таке бажання справді існувало, то люди могли б летіти відразу до Німеччини, а не шукати об’їзних шляхів через Мінськ»
Політик заявляє, що існують чіткі правила імміграції. Натомість суспільство вимушене спостерігати картини з людьми, які потребують допомоги на кордоні та допомагати Польщі убезпечити зовнішній кордон ЄС. «Варшава робить правильні речі, тому ми не повинні завдати Польщі удара в спину» заявив Кречмер.
З точки зору лідера партії «Зелені» Анналени Бербок (Annalena Baerbock), наразі найбільш невідкладною є надзвичайна гуманітарна допомога. Вона заявила німецькому виданню, що «тому гуманітарні організації мають бути негайно допущені до закритої прикордонної зони. Я звертаюся до польського уряду з проханням зробити це можливим і прийняти пропозиції підтримки з боку ЄС, – також з огляду на необхідність спільної охорони кордону».

Тимчасові табори за умов морозу

З температурою близько нуля тисячі мігрантів вже кілька днів наполегливо чекають на білоруському боці кордону в імпровізованих таборах у лісі. Групи неодноразово намагалися прорвати загорожі та незаконно перетнути зовнішній кордон ЄС з Польщею.
Однією з цілей Лукашенка, який в організованих формах доставив людей з кризових регіонів на територію Білорусі та намагається переправити їх до ЄС, є маніпулювання громадською думкою в Європейському Союзі та примус Заходу до діалогу. Вірогідно, таким чином самопроголошений керівник Білорусі, серед іншого, намагається помститися за санкції ЄС.
Президент Росії Володимир Путін ініціював прямий діалог між Німеччиною та авторитарним правителем Білорусі. В одному з інтервю, що транслювалося на російському телебаченні, Путін заявив, що «він зрозумів з розмов між Олександром Лукашенком та канцлером Ангелою Меркель, що вони готові розмовляти між собою». Крім того, Путін додав, що Росія не має нічого спільного з кризою у прикордонному регіоні. На його думку, органи безпеки та спецслужби Заходу мають опікуватися контрабандними мережами, що діють в Європі.
Через кризу з мігрантами Меркель і Путін кілька разів телефонували один одному, до того ж саме Федеральний канцлер Німеччини Меркель просила керівника Кремля втрутитися у конфлікт. Щодо пропозиції Путіна стосовно прямого діалогу з Лукашенком, речник Федерального уряду Німеччини заявив, що «стосовно телефонних переговорів ми інформуємо ретельно після того, як вони відбудуться»

Ситуація й надалі залишається напруженою

Ситуація на польсько-білоруському кордоні протягом останніх вихідних залишалася напруженою. Прес-секретар Координатора спецслужб Польщі Станіслав Зарин (Stanislaw Zaryn) написав у своєму Твіттер, що на білоруському боці кордону з’являються солдати чи чиновники, які поводяться так, ніби виконують спецзавдання, очолюють та інструктують мігрантів, вони також знімають пропагандистський матеріал.
В іншому твіті Зарин написав, що білоруси допомагають переселенцям встановлювати наметове містечко. Він також опублікував фотографії чоловіків у пожежних касках, які встановлюють військові намети. Міністерство оборони Польщі повідомило про збільшення переміщення підрозділів спеціального призначення поблизу прикордонного міста Кузниця (Kuznica).

Польща вводить надзвичайний стан

Водночас, такого характеру інформацію, зазначає видання, неможливо перевірити з незалежних джерел, оскільки Польща оголосила надзвичайний стан у прикордонному районі. Журналістам і добровольцям не дозволяється прохід і перебування у прикордонній зоні. Це стосується і прикордонної зони з білоруської сторони.

Правитель Білорусі Олександр Лукашенко організовує надання гуманітарної допомоги насамперед для дітей, які опинилися у скрутному положенні. Державний мовник Білорусі Белта повідомляє, що існує необхідність у встановленні наметів для харчування. Пізніше надійшли повідомлення та фото від Белта, на яких зображені електрогенератори, які начебто були доставлені до прикордонного району.

У суботу ввечері авіаційна компанія Сирії Airline Cham Wings повідомила у Твіттері, що зупиняє польоти до білоруської столиці Мінська. Наразі складно визначити, хто з пасажирів дійсно має бажання і повинен потрапити до Білорусі, та такими, які мають намір звідти переміщатися далі. Після оголошення погроз застосувати санкції з боку ЄС, раніше Туреччина вже вирішила заборонити пасажирам деяких країн прямувати до Білорусі з її національної території.

https://www.sueddeutsche.de/politik/konflikte-lage-an-polnisch-belarussischer-grenze-spitzt-sich-zu-dpa.urn-newsml-dpa-com-20090101-211114-99-989266