• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Винагорода – 10 мільйонів доларів. Найбільш розшукувані у світі терористи сидітимуть в уряді Афганістану

Кабінет міністрів, представлений цього тижня талібами, – це шоу найжорсткіших радикалів.
Багато з цих міністрів брали безпосередню участь у терористичних операціях та співпрацювали з Аль-Каїдою, що призвело до нападу США та їх союзників на Афганістан після 11 вересня. Коли Сполучені Штати та світ відзначають двадцяту річницю нападів на Вашингтон та Нью-Йорк, до Афганістану повернулися ісламісти терористичного походження., Так, новий міністр внутрішніх справ Сіраджуддін Хаккані знаходиться, з точки зору Америки, на вершині цього списку. Він є у переліку осіб, яких розшукує Федеральне бюро розслідувань (ФБР), і винагорода за інформацію, яка призведе до його затримання, становить десять мільйонів доларів.
Хаккані фінансував найбільші теракти смертників стосовно іноземних військ, міжнародних готелів та посольства в Кабулі. Він посилав вбивць до людей, яких вважав прихильниками колишнього уряду Афганістану. Він народився десь у другій половині сімдесятих, його батько, Джалалуддін Хаккані, у 1980 -х роках воював у лавах моджахедів проти радянської армії в горах, долинах та підземних схованках на сході Афганістану.
Після 1994 року він приєднався до Талібану і залишився вірним йому навіть після його повалення американськими військовими в 2001 році. Створив організацію під назвою Мережа Хаккані. Вона зберігала певну автономію, працюючи з талібами. Хаккані фанатично виступав за панування ісламського закону шаріату в найсуворішій його формі. Батька Сіраджуддіна ніколи не захоплювали радянські чи американські військові, він помер у 2018-му у віці сімдесяти дев’яти років. Керівництво мережею перейшло до його сина, і тепер він нагороджений за вірність талібам.
Його дядько Халіл також буде в уряді талібів на посаді міністра з питань репатріації біженців. Міністром оборони нового афганського уряду став Мухаммад Якуб, син колишнього лідера талібів Мухаммеда Умара (помер у 2013 році), який запросив Аль-Каїду в Афганістан у 1990-х роках. Якуб народився в 1990 році і в травні минулого року став головнокомандувачем військових операцій «Талібану».
Один з найекстремальніших радикалів та прихильників співпраці між Талібаном та Аль-Кадою – Хайралла Хайрчвей – обійняв посаду міністра культури. Він тринадцять років перебував за ґратами на американській базі Гуантанамо на Кубі, куд США доправляли терористів. У 2014 році тодішній президент Барак Обама звільнив його, хоча представники спецслужб цього не рекомендували.
Індійський уряд тривалий час стверджував, що мережа Хаккані фінансується пакистанською розвідкою ISI. «Те, як таліби обрали новий кабінет і хто сидить у ньому, створює неправильний сигнал. Очевидно, що уряд не буде визнаний законним представником Афганістану і не займе афганське місце в ООН», – сказав Рохан Гунаратна, автор книги з історії, передає Reuters.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/ve-vlade-talibanu-zasedli-ministri-teroriste/r~89c3a326114911ec9322ac1f6b220ee8/