• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Вірменія просить Росію допомогти налагодити відносини з Туреччиною

Єреван звернувся до Москви з проханням про посередництво у нормалізації вірменсько-турецьких відносин. Про це вірменській службі «Радіо Свобода» сказав речник МЗС Вірменії Ваан Унанян.
«Ряд міжнародних партнерів, у тому числі Росія, заявили, що готові сприяти процесу нормалізації вірменсько-турецьких відносин. І ми поінформували Росію, що готові розпочати процес вірменсько-турецької нормалізації без попередніх умов. Коли і якщо подібний процес розпочнеться, природно, ми надамо інформацію про це», – сказав Унанян.
Після 44-денної Карабахської війни, починаючи з серпня поточного року, прем’єр-міністр Вірменії і президент Туреччини зробили кілька заяв про те, що отримують позитивні меседжі по інший бік кордону. У вересні президент Туреччини навіть заявив, що прем’єр-міністр Вірменії через прем’єр-міністра Грузії пропонував йому зустрітися, але, за словами Ердогана, щоб зустріч відбулася, Єревану потрібно зробити чіткі кроки у напрямку «Зангезурського коридору». На цю заяву Ердогана з Єревану надійшла відповідь, що коридорна логіка для вірменської сторони є неприйнятною, проте він готовий до контактів з Анкарою. Досі, за словами речника МЗС Вірменії, прямих переговорів між Анкарою та Єреваном не було.

https://1news.az/news/20211123011415100-Armeniya-obratilas-k-Rossii-s-prosboi-pomoch-naladit-otnosheniya-s-Turtsiei