• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Узбекистан не відновлюватиме участь в ОДКБ, у країни є сили для забезпечення нацбезпеки – глава МЗС

Сьогодні Узбекистан не відновлюватиме участь в ОДКБ, у країни є сили для забезпечення нацбезпеки – глава МЗС Глава МЗС Узбекистану Абдулазіз Камілов заявив про відсутність планів відновлення участі країни в ОДКБ. Він пояснює, що у його країни достатньо потенціалу для забезпечення власної національної безпеки, зазначивши при цьому, що Ташкент буде робити ставку на дипломатію, передає 1news.az з посиланням на Інтерфакс.
«Відповідно до національного законодавства, в тому числі відповідно до Концепції зовнішньої політики і Оборонної доктрини Республіки Узбекистан, наша країна не бере участь у військових блоках. Крім того, в практичному плані не менш важливий і той факт, що сьогодні наша республіка має значний власний потенціал для забезпечення національної безпеки», – заявив Камілов в інтерв’ю урядовій газеті «Правда Сходу», відповідаючи на питання про можливе відновлення участі країни в ОДКБ. За його словами, Узбекистан завжди виступав і виступає за мирне вирішення всіх питань, особливо конфлікту в Афганістані, який тривалий час викликав тривогу у сусідніх країн. Стикаючись з викликами безпеки, робити ставку тільки на військову силу не завжди продуктивно, вважає Камілов. «Адже є ще і інші інструменти, які є не менш результативними, і навіть в більшості випадків дійсно виявляються досить ефективними в протидії безпековим викликам. Один з таких інструментів – дипломатія», – підкреслив міністр.
Як приклад він навів існуючу в Центральній Азії збалансовану систему механізмів діалогу країн регіону з великими партнерами в форматі «5 + 1». Камілов нагадав, що такі платформи функціонують у відносинах з Росією, США, ЄС, КНР, Індією, Республікою Корея, Японією «Нещодавня участь Узбекистану в саміті ОДКБ в якості почесного гостя, а також на зустрічі в форматі ШОС + ОДКБ в Душанбе, де обговорювалася ситуація в Афганістані, є складовим елементом нашої зваженої і прагматичною дипломатії», – заявив міністр.
https://1news.az/news/20211008115139239-Uzbekistan-ne-budet-vozobnovlyat-uchastie-v-ODKB-u-strany-est-sily-dlya-obespecheniya-natsbezopasnosti-glava-MID