• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Уряд Казахстану повідомляє про 164 загиблих та більше як 2200 поранених

Події у Казахстані протягом останніх днів привертають увагу міжнародної спільноти та, зокрема ЗМІ Німеччини. Популярна «Tagesspiegel» повідомляє 9 січня ц.р., що вперше від початку масових заворушень кілька днів тому, уряд Казахстану повідомив офіційні дані про загиблих і поранених. Проте, зазначає німецьке видання, повідомлення незалежних ЗМІ стосовно подій поки що відсутні.

Протягом масових заворушень у центральноазійському Казахстані, відповідно до офіційних повідомлень, вбито 164 особи. Про це у неділю 9 січня ц.р. повідомило державне телебачення Казахстану з посиланням на міністерство охорони здоров’я. Крім того, за офіційними даними, протягом останніх днів отримали поранення більше як 2200 осіб.
Насамперед про медичну допомогу звернулося близько 1100 осіб з особливо постраждалого міста з мільйонним населенням Алмати на південному сході колишньої радянської республіки Казахстан.
Відповідно до повідомлення Міністерства охорони здоров’я, у неділю в медичних закладах республіки надана допомога 719 пацієнтам. Стан 83 осіб визначений як «складний». Офіційні відомства країни не надають жодних подробиць щодо характеру травм. Президент країни Кассім-Шомарт Токаєв (Kassym-Schomart Tokajew) у п’ятницю 7 січня ц.р. віддав наказ стріляти на ураження по демонстрантам.

Внаслідок масових заворушень по всій країні заарештовано вже більше 5000 осіб. Міністерство внутрішніх справ цієї авторитарної колишньої радянської республіки повідомило в неділю 9 січня ц.р. у столиці Нур-Султан, що «у Казахстані було заарештовано 5135 осіб». Правоохоронні органи оголосили кримінальні провадження проти заарештованих.

Як заявив міністр внутрішніх справ Казахстану Ерлан Тургумбаєв (Erlan Turgumbajew) для телевізійного каналу «Chabar 24», заарештованим висувається, серед іншого, звинувачення у руйнуванні більше 100 торговельних центрів та банківських установ. Протягом заворушень було знищено близько 400 автомобілів,більшість з них – поліцейські.
Офіційна влада країни намагається відновити нормальний стан. Як повідомляє агентство ТАСС, у неділю Міністерство торгівлі Казахстану повідомило, що також забезпечене постачання основних продуктів харчування до віддалених регіонів. У Міністерстві енергетики заявили також, що розпочате постачання палива та рідкого газу.

Президент Кассім-Шомарт Токаєв віддав розпорядження у п’ятницю ввечері «стріляти по демонстрантам без попередження», яких він охарактеризував «терористами» та «бандитами». Існують побоювання, що серед жертв можуть бути багато цивільних людей, особливо внаслідок масових заворушень, що охопили місто – мільйонним населенням Алмати на південному сході країни.
Казахстан, зазначає німецьке видання, який межує з Росією та Китаєм, протягом останніх днів переживає найпотужніші заворушення та протести за останні роки. Непевність через підвищення цін на пальне для транспорту на заправках переросла у подекуди мирні але у багатьох місцях насильницькі протести проти державного керівництва. Токаєв оголосив надзвичайний стан та висунув прохання про допомогу до керованого до Росією військового блоку.

https://www.tagesspiegel.de/politik/schwere-unruhen-in-kasachstan-regierung-meldet-164-tote-und-mehr-als-2200-verletzte/27958634.html