• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Сильний виступ у важкі часи

Відповідно до останніх опитувань громадської думки, популярність президента Джо Байдена останнім часом перебувала на рекордно низькому рівні, його програма реформ загальмувалася, інфляція викликає занепокоєння. Такі погані умови були для його першого звернення про стан нації. Але війна в Україні об’єднала демократів і республіканців.
Власний кореспондент видання «Tagesschau» Катрін Бранд (Katrin Brand) повідомляє з ARD-Studio у Вашингтоні за підсумками промови президента США Джо Байдена до нації.
Джо Байден добре підготувався до промови. Зокрема, 15 хвилин своєї годинної промови він присвятив Україні, решту – питанням внутрішньої політик. Своїм бойовим, агресивним тоном по відношенню до президента Володимира Путіна та демонстрацією демонстративної солідарності з Україною він зумів з’єднати Конгрес та отримав його емоційну підтримку.

Надпартійні овації як щось особливе у житті конгресу США

Багато депутатів і сенаторів мали на своєму одязі щось синьо-жовте: наклейки, носові хустки, шарфи. Підтримка українців, які борються наразі об’єднала глибоко ворогуючих демократів та республіканців.
Байден заявив, що повітряний простір над США тепер також закритий для російських літаків. Він описав Путіна як ізольованого диктатора, який прорахувався, який може завоювати позиції на полі бою, але заплатить високу ціну в довгостроковій перспективі.
Пряма допомога українцям становить мільярд доларів, але Байден продовжує виключати участь США у військових діях. Американські війська будуть розгорнуті лише тоді, якщо зазнають нападу союзники по НАТО. Але тоді американці будуть боротися за кожен дюйм.

«Америка перш за все» за Байденом

Протягом виступу Байдена був незвичайний момент, коли в Конгресі раптом пролунали вигуки «США, США!», характерні для передвиборної кампанії республіканця, екс-президента Дональда Трампа. Але Байден застосував кілька фраз, які викликали у одностайну підтримку. Він пообіцяв, зокрема, що державні гроші бюджету США будуть використані лише на американську продукцію, він має намір переслідувати іноземні компанії, які багатіють за рахунок Америки, він хоче, щоб автомобілі та напівпровідники виробляли в США та стати незалежними від зарубіжжя.
Подібні заяви раніше лунали від Дональда Трампа. Проте Байден використав весь свій американський пафос, щоб об’єднати, а не розділити своїх співвітчизників. Ближче до кінця промови він знову зробив правильний посил: США є єдиною нацією у світі, яка кожну кризу перетворювала на можливість.

Насправді американців турбує лише інфляція

Загроза 7,5-відсоткової інфляції тривожить американців найбільше. Оренда, будинки, продукти, паливо. Все подорожчало, вони звинувачують у цьому Байдена.
Президент оголосив про скорочення витрат: нижчими стануть ціни на ліки, що відпускаються за рецептом, знизяться рахунки за електроенергію для приватних споживачів, прийнятним стане рівень підтримки тих, хто здійснює догляд за дітьми, безкоштовним буде дитячий садок для дітей трьох-чотирьох років.
Але для цього йому потрібна більшість у парламенті, якої у нього немає. Тому промова Байдена була сповнена закликами до Конгресу. Зокрема, щодо необхідності розчистити шлях для важливих проектів, підвищити мінімальну заробітну плату, терміни оплачуваної відпустки по догляду за дитиною, перевірку покупців зброї…

Про що Байден не говорив

Республіканці, а також багато демократів вважають, що США терміново потрібно збільшити власний видобуток нафти і газу: з одного боку, щоб зробити США незалежними від російської нафти, з іншого боку, щоб допомогти своїм європейським партнерам.
Байден повністю пропустив цю тему. Він оголосив, що розконсервує запаси нафти, але не більше того. Очевидно, він не хоче, щоб його кліматична політика була скомпрометована цією кризою.
Байден також залишив поза увагою хаотичний вихід США з Афганістану, маніпуляції стосовно виборів та втрату віри в американську демократію. Ім’я Трампа також не згадувалося.

https://www.tagesschau.de/ausland/biden-analyse-101.html