• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Рішення Байдена не запрошувати Азербайджан і Туреччину на саміт демократії упереджено – Пол Гобл

Ініційований президентом США Джо Байденом саміт на підтримку демократії – далеко не кращий спосіб її просування, зважаючи на те, що у світі немає в цьому напрямку таких безпроблемних країн. Так вважає американський аналітик, письменник і оглядач Пол Гобл, передає Vzglyad.az з посиланням на Тренд.
Як він зазначив, дії з просування демократії і підтримка країн, що рухаються по такому шляху, заслуговують схвалення, хоча практично здійснити це не так-то просто. «На початку 1990-х США скликали подібний саміт, сподіваючись, що це спонукає країни рухатися, на погляд Штатів, в напрямку демократії. У цьому році кількість країн-учасниць порівняно менше, що свідчить про падіння інтересу до такого заходу. Вважаю, що такі зустрічі – не кращий спосіб просувати демократичні цінності, маючи на увазі, що проблеми в сфері демократії були і будуть завжди», – пояснює він. Коментуючи відсутність Азербайджану і Туреччини серед запрошених на саміт гостей, американський аналітик сприймає це як диво. «Що стосується критеріїв для запрошення на майбутній саміт, у мене немає якогось особливого розуміння. Думаю, США в своєму рішенні зважали на думку правозахисників з різних країн, в основному налаштованих проти Азербайджану і Туреччини”, – заявив Пол Гобл.
https://vzglyad.az/news/201913