• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Путін прийняв Асада в Кремлі

Президент Росії Володимир Путін зустрівся з президентом Сирії Башаром Асадом, який приїхав у Москву з неоголошеним раніше візитом, йдеться в повідомленні на сайті Кремля, оприлюдненому вранці 14 вересня, повыдомляє Радіо Свобода.
Путін привітав Асада з перемогою на президентських виборах і наголосив на необхідності діалогу з опонентами сирійської влади.
Головною ж проблемою Сирії президент Росії назвав присутність іноземних військових на частині території країни без санкції ООН і влади Сирії. Путін не уточнив, які саме країни має на увазі.
Асад подякував Путіну за допомогу і підтримку, але сказав, що політичні процеси, в тому числі діалог з опозицією, зупинилися три роки тому. Він також зазначив, що низка держав наклали на Сирію санкції, які можна класифікувати «як антилюдські, антидержавні, антилегітимні».
Востаннє президенти Росії і Сирії зустрічалися в січні 2020 року в Дамаску, коли Путін і Асад відвідали командний пункт російського угруповання в Сирії.
У квітні цього року Путін і Асад обговорили по телефону спільні зусилля по боротьбі з коронавірусом і постачання в Сирію російських вакцин від COVID-19.
Президентські вибори в Сирії відбулися 26 травня. Як і очікувалося, переміг 55-річний Башар Асад, який керує країною з 2000 року. Це його четвертий президентський термін – до 2028 року.

https://www.radiosvoboda.org/a/news-putin-asad-kreml/31459217.html