• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Прем’єр-міністр Драгі: Італія покладає надії на саміт G20 щодо конфлікту в Афганістані

Італія як і раніше сподівається провести позачерговий саміт «Великої двадцятки» (G20) в зв’язку з ситуацією в Афганістані. Про це в четвер, 2 вересня, заявив прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі, додавши, що ще ніхто не запропонував стратегію дій щодо талібів, повідомляє Reuters.
Раніше, Італія, яка цього року головує в G20, розглядала можливість проведення зустрічі в середині цього місяця, проте, як повідомляється, саміт G20 відбудеться після 76-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку, яка триватиме до 30 вересня ц. р.
«Ніхто не може з упевненістю сказати, що має стратегію на цьому етапі … ні у кого немає дорожньої карти», – заявив Драгі.
Колишній глава Європейського центробанку розкритикував ті держави-члени ЄС, які відмовилися приймати афганських біженців, заявивши, що «Європейський союз … все ще не може керувати такими кризами … Деякі країни вже заявили, що не бажають ніяких афганців. Як ви так можете?».
Йдеться про Австрію, де вже живуть понад 40 000 афганських біженців і яка чітко дала зрозуміти, що не прийматиме більше людей, і Угорщину – традиційну противницю іміграції – яка відхилила будь-які плани з розміщення в країні великої кількості біженців.
Тим часом, вже цими днями міністр закордонних справ Італії Луїджі ді Майо відвідає з візитом Узбекистан, Таджикистан, Катар і Пакистан щоб обговорити ситуацію в Афганістані.

https://www.reuters.com/world/italys-draghi-says-still-hopes-hold-g20-summit-afghanistan-2021-09-02/