• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Представник кабінету талібів: Афганістан сподівається налагодити хороші відносини з сусідами

«Афганістан сподівається налагодити хороші відносини з усіма сусідніми країнами та країнами регіону». Про це в інтерв’ю азербайджанському інформаційному агентству Report cказав член кабінету талібів, виконуючий обов’язки міністра інформації та культури мулла Хайрулла Хайрхва в Кабулі, йдеться в повідомленні.

За його словами, всі афганські торгові порти відкриті для сусідніх країн. При цьому, Іран, Пакистан, Узбекистан і Туркменістан вже направили гуманітарну допомогу до Афганістану, і заяви всіх цих країн про Афганістан «дуже позитивні».

Хайрулла Хайрхва зазначив, що «Ісламський Емірат Афганістан» зміг взяти під контроль країну на тлі обставин, що склалися, при цьому, на його думку, рух «Талібан» дотримувався всіх міжнародних законів.

Що стосується гендерної рівності в Афганістані, мулла Хайрулла Хайрхва заявив, що загалом жінки в країні мають право на освіту і на роботу, але при цьому вони повинні носити хіджаб.

«Ми визнаємо, що ряд представників наших сил [армійських] погано поводилися з ними [жінками], але як я вже сказав, жінки мають право на освіту і роботу згідно ісламського шаріату», – пояснив він, коментуючи питання про розгін акцій протесту при участі жінок в Кабулі.

За його словами, якщо вибори в Афганістані відбудуться, жінки також братимуть участь в них, але згідно принципів ісламського закону.

«Поки занадто рано говорити про вибори, офіційні особи «Ісламського Емірату Афганістан» ухвалять рішення про вибори в майбутньому. Якщо ми проведемо вибори, то міжнародне співтовариство має їх визнати», – сказав в.о. міністра, коментуючи раніше перенесені вибори.

https://report.az/ru/drugie-strany/hajrulla-hajrhva-afganistan-nadeetsya-naladit-horoshie-otnosheniya-so-vsemi-sosednimi-stranami/