• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Північна Корея та Південна Корея здійснюють тестові запуски ракет

Проведенням тестових запусків ракет Північна Корея знову порушує резолюції Ради Безпеки ООН. Через кілька годин Південна Корея наслідувала її приклад.
На фото – запуск балістичної ракети з підводного човна Південної Кореї
Гонка озброєнь на Корейському півострові прискорюється, повідомила «Frankfurter Allgemeine Zeitung». Протягом кількох годин Північна та Південна Корея випробували власні ракети власного виробництва у середу 15 вересня ц.р. Зокрема, вранці о 12:34 та 12:39 за місцевим часом північнокорейські військові вперше випробували дві ракети малої дальності. За даними начальника Об’єднаного штабу військовослужбовців Південної Кореї, їх запуск відбувся з регіону навколо міста Yangdeok у внутрішній частині країни, вони пролетіли приблизно 800 кілометрів у бік Японського моря (у Південній Кореї називається Східне море).Щодо типу ракет Північної Кореї, відповідно до повідомлень новинної агенції Південної Кореї Yonhap, мова йде про ракети типу KN-23. За траєкторією польоту та зовнішніми ознаками ракети схожі з моделями типу «Іскандер» виробництва Росії.
Аналітики, повідомляє німецьке видання, вважають, що ракети або побудовані з допомогою Росії, або Північна Корея розробила їх самостійно. Протягом попередніх тестових запусків ракет цього типу північнокорейські військові суттєво збільшили радіус їх дії. Ракети, завдяки їх здатності вражати цілі на малих відстанях та здатності бути оснащеними головними частинами північнокорейського виробництва, у випадку військового протистояння з Південною Кореєю можуть набувати стратегічного значення. Здійснивши тестові запуски балістичних ракет, Північна Корея знову порушила Резолюцію Ради Безпеки ООН.
Через кілька годин Південна Корея вперше випробувала балістичну ракету, здійснивши запуск з підводного човна. Випробування пройшли успішно, і ракета влучила в ціль на розрахунковій траєкторії, заявив представник уряду. Повідомляється, що президент Південної Кореї Мун Чже Ін (Moon Jae-in) був присутнім на випробуванні, здійсненого Агентством оборонного розвитку (Agency for Defense Development), яке займається розробкою зброї для південнокорейських військових. Як повідомляє південнокорейське інформаційне агентство Yonhap, президент Мун заявив, що його країна продовжить послідовно нарощувати оборонні потужності, щоб бути спроможною надати відповідь на асиметричні способи ведення війни з боку КНДР.

Взаємоповязаність із дипломатичною зустріччю

Південнокорейський уряд повідомив також, що військові провели успішне випробування ракети класу «повітря-земля». Система озброєння сумісна зі спеціально розробленим південнокорейським винищувачем KF-21 Boramae, який зараз розробляється. Згодом Міністерство оборони опублікувало відеоматеріали навчань та оприлюднило попередні випробування інших систем озброєння.

Німецьке видання звертає увагу, що вранці того ж дня міністр закордонних справ Китаю Ван І (Wang Yi) зустрівся в Сеулі з міністром закордонних справ Південної Кореї Чунг Ей-Йонг (Chung Eui-yong). За інформацією інформаційного агентства Yonhap, у кулуарах переговорів він заявив, що КНДР, як й інші країни, здійснює військові маневри. Необхідно працювати разом, щоб відновити діалог з Північною Кореєю, вважає китайський міністр.
Напередодні спеціальний представник Сполучених Штатів у Північній Кореї Сун Кім (Sung Kim) зустрівся у Токіо зі своїми японськими та південнокорейськими колегами. Раніше випробування ракет Північної Кореї часто збігалися з дипломатичними зустрічами. Північна Корея традиційно використовує нагоду проведення політичних переговорів для здійснення впливу на свою захисну силу Китай та на інші сторони конфлікту.
Випробування, проведені південнокорейською стороною, свідчать про те, що країна в конфлікті з Північною Кореєю все більше буде покладатися на власний оборонний потенціал. За часів президента Дональда Трампа США та Південна Корея змогли домовитися про розподіл витрат на оборону лише після довгих переговорів. Тоді Південна Корея збільшила видатки свого оборонного бюджету.
Нинішня американська адміністрація кілька разів сигналізувала, що вона готова до переговорів з представниками Північної Кореї. Північнокорейська сторона поки не відреагувала на пропозицію про переговори.

https://www.faz.net/aktuell/politik/ausland/nordkorea-und-suedkorea-testen-raketen-verstoss-gegen-sicherheitsrat-17538196.html?utm_source=morgenlage-politik