• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Органи забезпечення безпеки Німеччини готуються до наслідків ескалації та оцінюють ситуацію як «стан високого напруження»

Міністр оборони США Ллойд Остін, з огляду на зростання напруженості у конфлікті навколо України, попередив про новий потік біженців до Європи. Євросоюз, у випадку ескалації ситуації, готується до напливу десятків тисяч біженців. Підготовку здійснюють також гуманітарні організації ЄС.
Федеральний міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер (Nancy Faeser, СДП) заявила, що німецькі установи і органи влади готуються «до будь-якого сценарію» розвитку подій. До них належать як захист від кібернетичних атак, так і можливі потоки біженців у напрямку Німеччини та сусідніх держав.
В інтервю для засобів масової інформації медійної групи Німеччини «Funke» міністр Фезер заявила, що «ситуація дуже напружена». З огляду на це, «ми готуємося до будь-якого сценарію та є дуже уважними. Зокрема, це стосується захисту об’єктів інфраструктури у Німеччині, протидії кібернетичним атакам та захисту від можливих потоків біженців у напрямку сусідніх з нами країн».
На сторінках видання Funke-Blätter наводиться заява неназваних «кіл безпеки» стосовно того, що «якщо станеться російське вторгнення, не можна виключати міграційні рухи спочатку в межах України, але також і до сусідніх країн». Однак, зазначає видання, наразі немає жодних ознак того, що посилилися міграційні рухи в бік Німеччини.
Федеральний міністр внутрішніх справ Фезер підкреслила, що «ми дуже уважно спостерігаємо за ситуацією в Україні та перебуваємо у тісній співпраці й обміні інформацією з Федеральним урядом Німеччини, з федеральними землями, а також з Єврокомісією та іншими країнами-членами ЄС».
За оцінками експерта з питань внутрішньої політики від Вільної демократичної партії Німеччини Штефана Томае (Stephan Thomae), у випадку початку війни в Україні, Німеччина змушена буде «прийняти, можливо шестизначну кількість людей». Водночас, заявив лідер парламентської фракції парті ВДП у Бундестазі Томае для телемовника «Welt», з таким перебігом подій можливо впоратися, оскільки наразі до Німеччини прибуває менше людей з Близького Сходу чи Афганістану.
Тим часом, підкреслив Томае, прийняття біженців, у випадку війни в Україні, Німеччина «не повинна вирішувати самотужки, інші країни ЄС також повинні взяти участь у цьому процесі».
Останнім часом знову зросли побоювання, що Росія може напасти на Україну збройним шляхом. Президент США Джо Байден заявив у п’ятницю 18 лютого ц.р., що очікує нападу Росії на сусідню країну «найближчими днями». Байден заявив, що він «впевнений», що російський лідер Володимир Путін «вже прийняв рішення» атакувати Україну.

https://www.welt.de/politik/deutschland/article237006505/Ukraine-Konflikt-Hoch-angespannt-Deutsche-Sicherheitsbehoerden-wappnen-sich-fuer-Auswirkungen.html