• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Онлайн новини: Все, що потрібно знати про російсько-українську кризу

1). Як повідомляє Reuters, сьогодні речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що конкретних планів щодо саміту немає, але зустріч або телефонний дзвінок можуть відбутися в будь-коли. Напруга навколо України зростає, сказав Пєсков журналістам, додавши, що дипломатичні контакти, як кажуть, активні. За його словами, найближчим часом Путін збирається звернутися до РДА. На питання, чи буде Росія втручатися на Донбас, якщо цього проситимуть сепаратисти, Кремль сьогодні відмовився відповідати.
2). Росія складає список українців, яких планують розстріляти або закрити їх у таборах для інтернованих, якщо вони вдеруться до країни, – написав уряд США звернення до Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет. Про це сьогодні повідомляє The New York Times. Сполучені Штати також застерігають, що якщо російські військові справді вторгнуться в сусідню країну і будуть катувати чи викрадати мирних жителів, зокрема, протестувальників проти вторгнення, журналістів, білоруських дисидентів-вигнанців, представників етнічних, релігійних та сексуальних меншин.
3). Також вночі тривала евакуація мирного населення, особливо жінок і дітей, з обох самопроголошених республік. За сьогоднішнім повідомленням чинного міністра з надзвичайних ситуацій Росії Олександра Чупріяна, з п’ятниці на територію Росії прибуло близько 61 тисяча людей.
4). Київ вітає ініціативу проведення саміту президентів Росії та США. Будь-яка спроба дипломатичного вирішення вартує того, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
https://www.denik.cz/staty-mimo-eu/ukrajina-rusko-konflikt-valka-krize-online-20220221.html