• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Новий метод тестування ПЛР вказує, кому серйозно загрожує захворювання

Дослідники з 1-го медичного факультету Карлового університету розробили новий діагностичний метод, який покаже, чи є у людини з COVID-19 ризик важкого перебігу захворювання. Метод є частиною ПЛР-тесту на COVID-19. Ризик визначається на основі рівня конкретного біомаркера у пацієнта.
Нова університетська компанія GeneSpector Innovations подала заявку на патент. За словами ректора університету, лабораторії незабаром можуть виконувати таку процедуру. Як вважає співавтор методу, Станіслава Кмоча з 1-го медичного факультету, команда на основі попередніх досліджень визначила «біомаркер-кандидат», що міститься у носоглотці. Його рівень важливий для прогнозування подальшого перебігу захворювання та ризику цитокінового шоку. Кмоч також повідомив, що після швидкого обстеження 2 тисяч осіб у половини з цього числа результати були позитивні. За ними уважно спостерігали. Люди з низьким рівнем біомаркера впоралися з хворобою без особливих проблем, а ось у пацієнтів з високим рівнем перебіг хвороби був відчутно гірший або навіть дуже важкий. Представники університету сьогодні ще не надають більш детальної інформації про метод, оскільки чекають на патент.
За даними університету, нинішня ціна тесту на COVID-19 за допомогою використання цього методу не буде суттєво більшою. Ректор університету Томаш Зіма заявив, що університет не має інформації про те, що подібна методика застосовуватиметься за кордоном.

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/koronavirus-online-novy/r~9bdb20da0cb611ec8fa20cc47ab5f122/