• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Навіть якщо Путін переможе Україну, війна для нього ще далеко не закінчена

Росія продовжує вторгнення в Україну, нещодавно в Харкові почалися запеклі бої. Але навіть якщо Путін рано чи пізно завоює країну, багато експертів вважає, що це ще не означатиме закінчення війни для нього.
Минув майже тиждень, як російські війська вторглися в Україну. Зараз у кількох українських містах точаться запеклі бої. Російські колони протяжністю у кілька кілометрів прямують до Києва, а в Харкові впало кілька бомб.
Міністерство закордонних справ України нещодавно опублікувало у Twitter відео, на якому видно, як ракета вдарила прямо в центральну Площу Свободи у Харкові. З огляду на такі зображення, зазначає видання, вірогідно, це лише питання часу, коли російська армія захопить Україну, або принаймні її найбільші міста.

Війна, ймовірно, триватиме й після завоювання України

Професор російських та східноєвропейських досліджень Університету Пенсільванії (University of Pennsylvania) Мітчелл Оренштейн (Mitchell Orenstein), повідомив для Washington Post, що навіть і тоді війна може не закінчитися. Він заявив, що «найбільшою загрозою для Росії є той факт, що Україна є справжньою нацією, і там живуть сотні тисяч, якщо не мільйони людей, які готові загинути, захищаючи Україну».
Після російського вторгнення Міністерство оборони України закликало громадян до зброї. Численні місцеві жителі сприйняли звернення близько до серця. Очевидці «Tagesschau» повідомляють, що десятки тисяч українців озброїлися та організували групи спостереження і опору для захисту своїх сіл і міст.
Крім того, сам президент Володимир Зеленський залишився в місті, незважаючи на загрозу вторгнення до Києва. Людмила Мельник, науковий співробітник Інституту європейської політики в Берліні, в нещодавньому інтерв’ю «Tagesspiegel» заявила, що «дехто не думав, що він чинитиме такий опір».

«Штучно створеному уряду буде дуже, дуже складно контролювати територію»

Зеленський, який звернувся до українського населення у численних відеозверненнях, є візуально доступним для свого народу навіть у часи війни. Ще до російського вторгнення він звернувся російською мовою до громадян Росії. «Народ України хоче миру», – сказав він. «Якщо ви атакуєте, ви побачите наші обличчя. Не наші спини, наші обличчя».
Очевидно, українці дуже цінують присутність Зеленського і ту силу, яку він зараз демонструє. Мельник заявила для «Tagesspiegel», що «він для багатьох є героєм». За словами експерта, український народ стоїть за своїм президентом. І, мабуть, тому він проявляє такий великий бойовий дух.

Путін недооцінив стійкість українців. Це не тільки сповільнює нинішнє вторгнення Росії, але й може створити для неї серйозну проблему в майбутньому. Тому що більшість місцевих жителів, очевидно, не хочуть мати російського маріонеткового режиму. Експерт з Росії та Східної Європи Оренштайн (Orenstein) заявив для Washington Post, що уряду, який буде створено після захоплення найбільших міст України, буде «дуже, дуже складно здійснювати контроль над територією».

Харальд Куят : «Політичне виживання для Путіна буде складним у партизанській війні»

На це вказує низка досліджень, зокрема, проведене політологом Ліндсі О’Рурк (Lindsey O’Rourke) з коледжу Downes and Boston College. Зміна режиму, здійснена під тиском ззовні, створює велике навантаження на відносини між країною, яка здійснює вторгнення, і країною, що захищається. У гіршому випадку це може призвести навіть до громадянської війни.
На цю небезпеку нещодавно вказав колишній генерал Бундесверу Харальд Куят (Harald Kujat) в інтерв’ю для видання FOCUS Online. Він заявив, що, з огляду на російську перевагу, здається лише питанням часу, коли Київ впаде. «Але один фактор повинен змусити Путіна замислитися», вважає експерт. «Якщо почнеться партизанська війна, а я припускаю, що саме так і станеться, Путіну буде дуже складно вижити політично».
Експерт з питань Росії Герхард Манготт (Gerhard Mangott) в інтерв’ю для видання «Standard» зазначив, що «зрештою, партизанська війна із засідками, нальотами та бойовими діями у населених пунктах в перспективі може коштувати життя багатьом російським солдатам. «Путін знає, який ризик може виникнути від внутрішнього опору, якщо серед його власних солдатів буде багато втрат».

Дефіцит палива, велика кількість жертв: вторгнення в Україну гальмується

За даними українських джерел, втрати російської армії вже зараз високі. У неділю 26 лютого ц.р. ввечері Генеральний штаб ЗС України повідомив, що від початку війни загинуло близько 4,5 тисяч російських солдатів.
Також були знищені гелікоптери, танки та інша військова техніка. Надану Україною інформацію поки що не вдалося перевірити незалежними джерелами, зазначає німецьке видання «Focus». Однак вони не вписуються в картину вторгнення, яке уявляв Путін.
Представник Пентагону заявив у вівторок 01 березня ц.р. у Вашингтоні, що «є ознаки того, що у росіян виникають проблеми із постачанням своїх військ – у них не тільки закінчується газ, але й їжа». Моральний дух у деяких підрозділах падає, «тому що вони не очікували опору, з яким їх зустріли». Опір, який, ймовірно, триватиме ще довго.

https://www.focus.de/politik/ausland/ukraine-krise/folgen-in-der-ukraine-auch-wenn-er-den-krieg-gewinnen-wird-hoert-er-fuer-putin-noch-lange-nicht-auf_id_61652874.html