• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Меркель повідомила про існування «абсолютного інтересу» Європейського Союзу щодо прийняття до ЄС країн Західних Балкан

Один з найбільших медіахолдингів Німеччини RND (RedaktionsNetzwerk Deutschland, RND) оприлюднив 14 вересня ц.р. інформацію стосовно одного з останніх закордонних візитів поки що діючого Федерального канцлера Німеччини Ангели Меркель.
Європейський Союз дотепер висував високі вимоги до країн Західних Балкан щодо їх бажання вступити до ЄС. Навпаки, протягом візиту до столиці Сербії Белграду Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель підкреслила зацікавленість з боку ЄС у такому вступі. Політик від партії ХДС Німеччини заявила, що «Європа має абсолютну геостратегічну зацікавленість у прийнятті цих країн до ЄС». «RND» вважає доцільним і необхідним зазначати політичну приналежність державного діяча, з огляду на розпал виборчої кампанії до парламентських виборів у Німеччині, призначених на 26 вересня ц.р. Сама Меркель у виборах участі вже не братиме, а її коаліція ХДС-ХСС та єдиний кандидат на посаду канцлера Армін Лашет останнім часом суттєво програють СДПН та іншим опозиціонерам, якщо вони об’єднаються.

«RND» повідомляє, що у Белграді Меркель заявила що вона вважає абсолютно необхідним інтегрувати до ЄС країни Західних Балкан. Після зустрічі з президентом Сербії Александром Вучічем (Aleksandar Vucic) Меркель заявила у понеділок ввечері, що Європа «має абсолютний геостратегічний інтерес прийняти ці країни до ЄС».
Шість балканських країн, а саме Сербія, Чорногорія, Боснія і Герцеговина, Північна Македонія, Албанія і Косово намагаються вступити до ЄС, але дотепер ще не здійснили багато необхідних для цього реформ. Меркель і Вучіч на спільній прес-конференції визнали, що цей шлях довгий. За повідомленням речника німецького уряду, канцлер також зустрілася з представниками громадянського суспільства із країн Західних Балкан.

В рамках свого двохденного візиту до регіону Меркель відвідає у вівторок 14 вересня ц.р. далі також столицю Албанії Тірану. Там запланована зустріч Меркель з керівниками урядів шести країн Західних Балкан. Меркель заявила у Белграді, що вона переконана, що регіон має велике значення в європейській політиці.
Президент Сербії Вучіч позитивно оцінив канцлера Німеччини, яка через два тижні залишає велику політику. Він повідомив, що «з нею ми завжди знаходили повне порозуміння».
Щодо перспектив розширення ЄС за рахунок прийняття країн з інших регіонів Європи, зокрема України, протягом візиту Меркель на Балкани не йшлося.

https://www.rnd.de/politik/merkel-bekundet-absolutes-interesse-der-eu-an-aufnahme-von-westbalkan-staaten-GWXDQEKDDGLT3IUKDC2PBHNII4.html?utm_source=morgenlage-politik