• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Міжнародний дискусійний майданчик Astana Club після перерви, пов’язаної з пандемією, знову зібрав авторитетних експертів для обговорення гострих питань сучасності

Сьогодні пройшов перший день шостого засідання. Ключова тема – коронавірус та його наслідки. Понад 50 спікерів з різних частин світу обговорюватимуть, як вийти з круговерті заражень та смертей, як світова економіка відновиться після коронакризи та яким буде новий постпандемійний світ.
Багато учасників Astana Club підключилися до діалогового майданчика онлайн і дискутували про енергетичну кризу, що охопила світ, зокрема і країни Великої Євразії.
Під час дискусії експерти дійшли висновку, що співпраця у подібних питаннях відіграє ключову роль. Йшлося і про антивакцинну кампанію, якій населення Казахстану не піддалося.
Одна з традиційних тем Astana Club – ядерна безпека – знову постала на порядку денному. Світові експерти знову відзначають внесок Казахстану у проблеми ядерного роззброєння. Адже колись у Казахстані було 1400 ядерних боєголовок, від яких країна відмовилася. У світі кількість боєголовок скоротилася з 65 тисяч до 14 тисяч.
Astana Club триватиме ще два дні. Кілька дискусійних майданчиків проходитимуть у форматі Chatham House, коли учасники мають право використовувати чи цитувати чиюсь думку, але не можуть розкривати його ім’я чи прізвища.

https://khabar.kz/ru/news/politika/item/136871-v-stolitse-proshjol-pervyj-den-vi-zasedaniya-astana-club