З огляду на принципову і непорушну негативну позицію Німеччини у ставленні до постачань летального озброєння для України, переобрання Федерального уряду та висловлювання нового канцлера Німеччини підтверджують думку про те, що керівнику Кремля вдалося досягти негласних домовленостей з Берліном щодо невтручання у дії Путіна в Україні. Аналогічна домовленість, очевидно, існує у Кремля й з Францією, президент якої Еммануель Макрон традиційно вже останнім часом демонструє надзвичайні дипломатичні зусилля у багатогодинних переговорах з Путіним, але не пристає на позицію США і Великобританії щодо війни Росії проти України.
Лише останнім часом президенту США Джо Байдену та прем’єр-міністру Великобританії Борису Джонсону вдалося досягти зламу всередині НАТО у ставленні до постачань летального озброєння для захисту України. Наразі країни Альянсу інтенсивно постачають необхідні засоби ведення бою проти танків, літаків та інших засобів, відпрацьовується взаємодія і нарощення оборонних зусиль у випадку вторгнення Росії в Україну з моря. За умов, що склалися, у випадку вторгнення Росії, очікується, що країни Альянсу змушені будуть діяти консолідовано і з питання реагування на дії ЗС РФ, незалежно від того, буде це наземне вторгнення чи ракетно-бомбові удари, чи вторгнення з моря.
З огляду на таку ситуацію, привернула увагу стаття німецької «Die Zeit» та коментар Федерального міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок (Annalena Baerbock) щодо останніх подій в регіоні, зокрема в акваторії Чорного моря, де Росія оголосила проведення військових навчань та самовільно захопила значну частину акваторії, створивши перешкоди для інших країн регіону та рибальства.
Перед переговорами президента Росії Володимира Путіна і канцлера Олафа Шольца (СДП) Федеральний міністр закордонних справ Анналена Бербок («Зелені») попередила про небезпеку військового конфлікту навколо України. Вона заявила перед її першим офіційним візитом на посаді міністра закордонних справ Німеччини до Іспанії, яка є союзником Німеччини по НАТО, що «ситуація надзвичайно небезпечна і може загостритися в будь-який момент, ми в Європі занадто добре знаємо, як швидко щось подібне може статися».
Бербок висунула вимогу «до уряду Росії у Москві відвести війська від кордону та забезпечити повну прозорість щодо дій Росії». Вона згадала про європейський мирний порядок, який був створений «протягом десятиліть наполегливої праці». Міністр вважає, що «це є унікальним надбанням, яке ніколи не повинно відійти на задній план чи бути забутим».
Бербок вважає необхідним «у цій надзвичайно небезпечній кризі продемонструвати з усією послідовністю та рішучістю, що ми всі, на півночі континенту, як і на півдні, на сході та на заході, відстоюємо цей мирний порядок та все, що з ним пов’язане».
Тим часом, Росія продовжує військові навчання в акваторії Чорного моря за участі 30 бойових кораблів із проведенням стрільб артилерії. Як повідомили у Міністерстві оборони Росії, під час навчань була застосована важка артилерія для тренування оборони Кримського півострова та знищення умовного підводного човна противника. Навчання Чорноморського флоту стали підготовчим етапом до крупних навчань Військово-морського флоту Росії.
Штайнмаєр відвідує Латвію
Під час візиту Анналени Бербок до Іспанії у центрі переговорів буде перебувати конфлікт з Росією. Німецький міністр закордонних справ заявила, що Іспанія є «одним із найважливіших і найближчих партнерів» у зусиллях щодо збереження миру в Європі. Вона вважає, що «ми дотримуємося однієї думки стосовно того, що ми повинні використовувати кожну можливість для діалогу та мирного вирішення кризи». «Водночас ми в ЄС і в НАТО об’єднано виступаємо за підтримку Україну і не залишаємо жодних сумнівів у тому, що ми чітко бачимо відповідальність за деескалацію на Росії».
Тим часом Федеральний президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) відправляється з дводенним візитом до сусідньої з Росією Латвії. Штайнмаєр хоче запевнити там у підтримці з боку Німеччини. Офіційна причина візиту – відзначення 100-річчя Конституції Латвії. Штайнмаєр зустрічається зі своїм латвійським колегою Егілсом Левітсом (Egils Levits) у столиці Ризі, після чого планується спільна прес-конференція. На другий день візиту Штайнмаєр виступить з доповіддю на міжнародній науковій конференції про конституцію Латвії.
Події зі спровокованої Росією кризи навколо України стрімко розгортаються. Розгортання та підготовка ударного угруповання ЗС РФ для проведення наступальної операції та ударів по Україні, практично завершені. З огляду на особливості можливих бойових дій, а саме, кліматичної обстановки та скорим настанням повеней, символічним завершенням Олімпійських ігор у Пекіні, як погодженого часового чинника для Путіна та Сі Цзіньпіна, готовність до бойових дій військових угруповань на кордоні з Україною, що досягалася внаслідок багатомісячних нарощувань та яка повинні бути якимось чином реалізованою на практиці, шаленої пропагандистської підготовки та тотальної обробки масової свідомості населення в Росії, мовчазної згоди Китаю та європейських «друзів Путіна», розв’язка подій навколо України має бути найближчими днями. Та, незалежно від того, чи прийме Москва таке фатальне для неї рішення, що може спричинити непередбачувані наслідки, міжнародна спільнота вже відзначає програш Росії і перемогу колективного Заходу. Україна мобілізована і готова до захисту своєї незалежності. Захід згуртований та готовий до поліваріантних дій у відповідь на агресію Москви проти України. Створити казус беллі (привід для війни) Путін зможе, але він буде надуманим і не виправдає подальші злочини Кремля. Росія перебуває на порозі тотальних трансформацій, найбільш вірогідно, інституційних та економічних. Німеччина продовжує загравати з Росією, незважаючи на зміну політичних еліт. Економічна залежність та тотальна корумпованість європейських інституцій найбільше проявляється саме у найбільш промислово розвинених Німеччині та Франції.
Європа перебуває на порозі кардинальних змін.