• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Кандидат у канцлери Німеччини Армін Лашет вимагає створення європейського аналогу ФБР для боротьби з Талібаном

У Німеччині на фінішну пряму виходить виборча боротьба політичних партій та їх кандидатів у парламентських виборах до Бундестагу Німеччини та обрання нового Федерального канцлера Німеччини. Вибори на федеральному рівні та в деяких земельних парламентах заплановані на 26 вересня. Одним з політичних майданчиків, де відбуваються перегони за здобуття голосів виборців, є зовнішня політика.
Зокрема, кандидат від правлячої коаліції партій Німеччини ХДС-ХСС Армін Лашет виступає за посилення франко-німецької співпраці у боротьбі з міжнародним тероризмом. Після зустрічі з президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі в середу 8 вересня ц.р. Лашет заявив, що напад Ісламської держави на концертний зал «Батаклан» (Bataclan) у Парижі в листопаді 2015 року засвідчив, що необхідним стає адекватне європейське реагування, а саме, європейська ініціатива для створення європейського ФБР. На думку кандидата у канцлери Німеччини від партії Ангели Меркель, необхідною є більш тісна співпраця між Німеччиною та Францією. Основа для цього закладена в Аахенському франко-німецькому договорі, підписаному 22 січня 2019 року у німецькому місті Аахен. На переконання Лашета, необхідність започаткування нових ініціатив у зовнішній політиці Європи особливо актуальною стала після подій в Афганістані.
На переконання політика, необхідним є, зокрема, розширення та вдосконалення Європейського агентства з охорони кордонів Frontex та розвиток існуючого Європолу до рівня «своєрідного європейського ФБР» у питаннях кібербезпеки.
Довідково.
Європейське поліцейське управління Європол засноване ЄС 1 жовтня 1998 року. Установа правопорядку Європейського Союзу; збирає інформацію щодо кримінальних злочинів. Головний офіс – Гаага, Нідерланди.

Раніше, ще до виведення військ міжнародної коаліції, Лашет закликав ЄС до готовності забезпечити безпеку аеропорту в Кабулі без американців.
Лашет офіційно відвідав Париж у якості уповноваженого представника франко-німецької культури. Водночас, цей візит може розглядатися як спроба Лашета засвідчити компетентність у галузі міжнародної політики у гарячій фазі виборчої кампанії до Бундестагу в Німеччині.
Примітно те, що за два дні до зустрічі з Лашетом Макрон прийняв кандидата на посаду канцлера від Соціал-демократичної партії Німеччини партії СДП Олафа Шольца. За даними соціологічних опитувань наразі Армін Лашет та коаліція ХДС-ХСС наразі відстають від Олафа Шольца та партії СДПН.
https://www.sueddeutsche.de/politik/regierung-paris-anti-terror-kampf-laschet-fuer-staerkere-paris-kooperation-dpa.urn-newsml-dpa-com-20090101-210908-99-143350?utm_source=morgenlage-politik

https://rp-online.de/politik/ausland/armin-laschet-fordert-europaeisches-fbi-im-kampf-gegen-terror_aid-62634797?utm_source=morgenlage-politik