• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Ядерна підтримка та посилення боротьби з нелегальними мігрантами. Що чекає Європу під керівництвом французів?

У січні Париж головуватиме в Раді ЄС. Ключовими темами мають бути ядерна енергетика, її необхідність для реалізації плану відновлення та управління міграцією.
Канцлерка Німеччини Ангели Меркель, яка протягом 16 років задавала тон не тільки у внутрішній і зовнішній політиці Берліна, а й значною мірою була лідером всього Європейського Союзу, відійшла від справ. Через кілька днів – з початком 2022 року, Франція бере на себе шестимісячне головування в Раді ЄС. І останнє, але не в останню чергу, – довгоочікувана остаточна поразка коронавірусу та пов’язані з цим зміни після пандемії, які Європа хоче їх використати для того, щоб повернутися до глобальних геополітичних та економічних дій. Це все фактори, які Париж хотів би використати в наступному році, щоб виставити на порядок денний для прийняття в ЄС необхідних рішень. Французькі виборці дістануть шанс замінити Меркель, як обличчя ЄС, чинним президентом Еммануелем Макроном або одним з його опонентів на весняних виборах нового глави Єлисейського палацу. Ключовими в європейському просуванні Парижа будуть також сила і рішучість, з якими лідер німецьких соціал-демократів Олаф Шольц вступить на посаду. «Це час Європи. Ми стикаємося з проблемами охорони здоров’я та економіки, зростанням агресивних сил і зміною клімату – і тут найкраща відповідь – європейська. Для Франції, яка з 1 січня бере на себе керівництво Радою ЄС на шість місяців, відповідальність за завершення проектів і ухвалення законів є найбільш важливою для Європи. Ми будемо пишатися цим», – запевнив Макрон під час нещодавньої презентації пріоритетів французького головування.
Незабаром будуть повідомлення про те, яке європейське майбутнє Париж готує для ядерної енергетики, як він хоче боротися з нелегальною міграцією та чого чекати від нього регіону Центральної Європи, включно зі Словаччиною.
https://focus.hnonline.sk/zahranicie/tema/931-podpora-jadra-aj-tvrdsi-boj-proti-nelegalnym-migrantom-co-caka-europu-pod-vedenim-francuzov