• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Ердоган запропонував створити робочу групу G20 щодо Афганістану

Якнайшвидше забезпечення безпеки і стабільності в Афганістані критично важливо не лише для регіону, а й усього світу. Світова спільнота повинна проявити солідарність з афганським народом.
Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, звертаючись у вівторок 12 жовтня до учасників надзвичайного саміту «Великої двадцятки» (G20) щодо ситуації в Афганістані, повідомляє Anadolu Agency.
Турецький лідер звернувся до учасників саміту, організованого в форматі відеоконференції, з стамбульської резиденції «Вахдеттін».
Президент Туреччини підкреслив, що міжнародне співтовариство не має права відвертатися від Афганістану, кинувши афганський народ напризволяще.
Президент Туреччини підкреслив, що канали діалогу з Афганістаном повинні залишатися відкритими. «Необхідно набратися стратегічного терпіння і дотримуватися поетапного підходу, що дозволить спрямувати «Талібан» до формування системи влади, що відповідає потребам всіх верств суспільства», – впевнений Ердоган.
У зв’язку з цим Ердоган запропонував сформувати під егідою G20 робочу групу щодо Афганістану. При цьому Анкара готова очолити нову групу.
Турецький лідер зазначив, що процеси в Афганістані мають не тільки політичну і гуманітарну призму, але також економічний і фінансовий аспекти.
«У Туреччині на сьогоднішній день знаходяться близько 5 млн іноземців, в тому числі 3,6 млн сирійських біженців. Ми не зможемо осилити новий тягар міграції. Хвиля біженців, яка хлине до кордонів Туреччини з півдня і сходу, однозначно зачепить країни Європи», – попередив президент.
Учасники саміту, ініційованого Італією, обговорюють механізми, які дозволять запобігти гуманітарній катастрофі в Афганістані і не дадуть їй перетворитися в осередок міжнародного тероризму на тлі кризи, яка виникла після виходу американських військових.
Напередодні саміту G20 генеральний секретар ООН заявив, що міжнародне співтовариство занадто повільно реагує на ситуацію в Афганістані. Антоніу Гутерріш закликав надати країні економічну допомогу.
Генсек ООН також закликав лідерів «Талібану» виконувати обіцянки щодо афганських жінок і не порушувати їх права.

https://www.aa.com.tr/ru