• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Афганістан. Що отримають і втратять інші країни від влади талібів

У міру того, як таліби закріплюють свою владу в Афганістані, інші країни прагнуть адаптуватися до цих змін. І, як показують бомбові атаки в аеропорту Кабула, повстанські угрупування також не стоять осторонь. Отже, що означає для світу прихід талібів до влади в Афганістані? Про це пише Пабло Учоа, журналіст Всесвітньої служби BBC, в своєму матеріалі 5 вересня ц. р.

Як зазначається, сусідній з Афганістаном Пакистан може як виграти, так і програти від зміни влади в Кабулі; Москва продовжуватиме свою «двоїсту політику» щодо Афганістану, як вважають експерти; Китай, який має чималі економічні інтереси в Афганістані, поки що ретельно вивчає політичні й безпекові ризики; щодо Ірану, то глобальна ізоляція Афганістану дозволить йому посилити свій вплив в країн; країни ЄС та США ще мають «вирішити які відносини розвивати з новою афганською владою», при цьому, за словами канцлера Германії Ангели Меркель, «максимально захистити те, що було досягнуто в Афганістані за останні 20 років».
Частиною угоди між «Талібаном» і США було те, що таліби не дозволять екстремістським угрупованням використати країну як базу для організації нападів на США чи їхніх союзників. Інцидент в аеропорту Кабула доводить, що ці угрупування вже в країні та діють.
До того ж, влада талібів впливає і на баланс сил між повстанськими угрупованнями.

https://www.bbc.com/ukrainian/features-58396802