• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Їх об’єднав страх перед Китаєм. Лідери Японії, США, Індії та Австралії погодилися співпрацювати

Лідери з Японії, США, Індії та Австралії домовилися співпрацювати у справах розробки вакцини проти COVID-19, чистої енергії, над інфраструктурою і космосом.
Про що повідомив прем’єрміністр Японії Йошіхіде Суга журналістам після зустрічі у Вашингтоні чотирьох державних діячів з коаліції під назвою Quad, яка, за даними Reuters, представляє єдиний фронт, що спільно опікується питаннями, пов’язаними з Китаєм.
Суга також сказав, що президент США Джо Байден, прем’єрміністр Індії Нарендру Моді та прем’єрміністр Австралії Скотт Моррісон домовилися проводити саміти щороку. Хоча Китай і не згадувався у публічних виступах або у спільній заяві, оприлюдненій після двогодинної зустрічі у Білому домі, він явно був головною темою розмови.
У заяві державного діяча часто робиться наголос на дотриманні правил поведінки в регіоні, де Китай демонструє свою міць, повідомляє Reuters. «Разом ми прагнемо просувати вільний, відкритий, заснований на правилах порядок, закріплений у міжнародному праві, який не визнає тиску. З метою посилення безпеки та процвітання в регіоні Індії та Тихого океану», – заявили лідери чотирьох країн.
Очікувалося, що за цією зустріччю чотирьох країн уважно стежитиме Пекін. Це сталося понад тиждень після того, як США, Великобританія та Австралія оголосили про укладення пакту безпеки АУКУС, згідно з яким Австралія придбає атомні підводні човни. Пекін рішуче засудив це. Прес-секретар МЗС Китаю Чжао Ліцзянь розкритикував цю зустріч лідерів на прес-конференції. Він сказав, що така ідея приречена на невдачу.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/spojuje-je-obava-z-ciny-lidri-japonska-usa-indie-a-australie/r~383c93d21dc911eca1070cc47ab5f122/