• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Світова геополітика - Європарламент: Росія Путіна – найбільший виклик безпеки Європи

Євродепутати вважають Росію під керівництвом її президента Володимира Путіна «найбільшим викликом для європейської безпеки». Про це йдеться в рекомендаціях Європарламенту щодо напрямку політичних відносин між ЄС і Росією.
Цей документ євродепутати ухвалили у вигляді резолюції, за яку проголосували 494 європарламентарія, 103 – висловилися проти, ще 72 – утрималися, повідомляє кореспондент DW. Результати голосування оголосили в четвер, 16 вересня, в Страсбурзі. Дебати на цю тему євродепутати провели у вівторок, 14 вересня.
Як зазначається, головним інтересом ЄС резолюція називає «свободу, стабільність і мир» в Європі та за її межами, загрозу яким несе «агресивна політика російської влади». Серед прикладів євродепутати називають незаконну «окупацію і анексію» Криму, порушення територіальної цілісності України, Грузії і Молдови, а також кібератаки, втручання у вибори і можливі теракти на території ЄС, зокрема в Чехії.
В Європарламенті підкреслили, що відокремлюють російський народ від влади в РФ. При цьому режим Путіна називають «стагнуючою авторитарною клептократією, яку очолює довічний президент, оточений олігархами».
«Всі екстрені заходи, запропоновані цією рекомендацією, спрямовані на режим президента Путіна, а також його кримінальні дії та антидемократичну політику», – наголошується в документі.
Євросоюзу Європарламент рекомендував розробити всеосяжну стратегію щодо Росії. Зокрема, «ЄС повинен фундаментально реформувати свою зовнішню політику, щоб гідним довіри чином демонструвати свої амбіції як впливового глобального гравця». Для цього Євросоюзу, зокрема, радять зміцнити оборону і посилити співпрацю між розвідками його держав-членів.
Особливу увагу документ приділяє енергетиці. Євродепутати вважають, що ЄС повинен бути готовий обмежити імпорт нафти і газу з РФ, якщо Москва «продовжить свої погрози проти держав ЄС і військову активність проти країн-членів “Східного партнерства»: України, Грузії, Молдови, Білорусі, Азербайджану та Вірменії.
Для цього «ЄС слід створити і реалізовувати чітку стратегію завершення залежності від російських газу, нафти та іншої сировини, зокрема заліза, сталі, алюмінію і нікелю».
Значну частину резолюції присвятили «домашнім репресіям» в РФ.
У рекомендаціях йдеться, що ЄС повинен знайти більш ефективні способи тиску на Москву в питанні звільнення Навального, Юрія Дмитрієва та всіх інших політв’язнів, яких, судячи зі списків «Меморіалу» в РФ близько 400 осіб.
Крім того, євродепутати звинуватили Кремль у «посиленні репресій проти політичної опозиції» перед виборами в Держдуму 17-19 вересня. Зокрема, «ключових опозиціонерів» тримають або у в’язниці, або під домашнім арештом. На думку євродепутатів, репресії проти політичних конкурентів і зловживання процедурами реєстрації “просто унеможливлюють чесне проведення парламентських виборів у вересні 2021 року».
«ЄС повинен бути готовий не визнати парламент Росії», – наголошується в резолюції. Якщо вибори в Держдуму визнають сфальсифікованими і такими, що не відповідають міжнародним стандартам, то євродепутати пропонують призупинити участь РФ в міжнародних організаціях з парламентськими асамблеями, перш за все в ПАРЄ.
У документі також говориться про те, що Євросоюз повинен засудити проведення Росією виборів в «окупованому Криму» і не визнавати їх результати.

https://www.dw.com/ru/evrodeputaty-rossija-putina-vyzov-bezopasnosti-evropy/a-59195100