Австрійські ЗМІ традиційно х деяким запізненням та мляво реагують на події в Україні та міжнародну політику, пов’язану з протистоянням Росії. Тим не менш, популярна австрійська «Die Presse» розмістила інформацію щодо хронології міжнародних подій та зустрічей і заяв провідних політиків, пов’язаних з кризою, викликаною агресією Росії навколо України.
Emmanuel Macron REUTERS
Наступного тижня відбудеться засідання Ради Безпеки ООН з питання конфлікту в Україні. У п’ятницю 28 січня ц.р. президенти Макрон та Путін мають намір провести телефонну розмову.
Уряд США знову закликав закрити газопровід «Північний потік-2» у разі вторгнення Росії в Україну. «Якщо Росія вторгнеться в Україну, «Північний потік-2» не буде продовжено», – заявив у четвер речник Держдепартаменту США Нед Прайс (Ned Price) для телекомпанії CNN. У цьому випадку буде здійснюватися співпраця з Німеччиною, щоб забезпечити зупинку газопроводу. Прайс підкреслив, що «заяви наших німецьких союзників свідчать про рішучі заходи, які німецький уряд готовий і бажає вжити».
Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) також наголосила, що в разі російського вторгнення в Україну можливе виключення Росії з платіжної системи Swift і припинення впровадження газопроводу «Північний потік-2». «Нічого не вирішено», – сказала вона в інтерв’ю CNN у четвер ввечері, коли її запитали про санкції. Вона також наголосила, що здійснюються спроби знайти рішення за столом переговорів, проте також готуються до гіршого.
Уряд Німеччини розглянув усі варіанти на випадок російської атаки, а також дав зрозуміти, що одним з варіантів впливу на Росію може бути зупинка «Північного потоку-2». В останні роки німецько-російський газопровід «Північний потік-2» у Балтійському морі викликав напругу між Німеччиною та США.
Президент США Джо Байден також відхиляє трубопровід. Щоб розв’язати суперечку з Вашингтоном, Німеччина в липні минулого року у спільній заяві зі Сполученими Штатами пообіцяла посилити підтримку Україні.
Макрон: Телефонна розмова з Путіним
Президент Франції Еммануель Макрон має намір запропонувати своєму російському колезі Володимиру Путіну шлях деескалації конфлікту з Україною. Про це глави двох держав будуть розмовляти по телефону в п’ятницю 28 січня ц.р. Макрон також розглядає розмову як можливість більш точно побачити, як виглядає поточна ситуація. З Єлисейського палацу повідомлялося, що Макрон хотів ще раз підкреслити, що вторгнення російських військ у сусідню Україну матиме серйозні наслідки.
На прохання США Рада Безпеки ООН також вперше буде розглядати нинішню кризу. За повідомленням делегації США, Сполучені Штати Америки в четвер 27 січня ц.р. запросили проведення засідання ООН на понеділок, 31 січня ц.р. Обговорення в Нью-Йорку мають відбутися публічно, ймовірно, о 16:00 за центральноєвропейським часом. «Оскільки ми продовжуємо нашу невпинну дипломатію для деескалації напруженості перед обличчям цієї серйозної загрози європейському та глобальному миру та безпеці, Рада Безпеки ООН є вирішальним місцем для дипломатії», – заявили у місії США.
Фінансова допомога Києву
Президент США Джо Байден у четвер знову пообіцяв підтримку Вашингтона для свого українського колеги Володимира Зеленського. Сполучені Штати віддані суверенітету та територіальній цілісності України, заявив Байден. Уряд США також розглядає додаткову фінансову допомогу для Києва через тиск Росії, заявив Байден у розмові з Зеленським у четвер 27 січня ц.р.. Байден також заявив, що США та їхні союзники готові рішуче відповісти, якщо Росія нападе на Україну. Водночас президент США також наголосив на підтримці переговорів у Нормандському форматі.
Останнім часом західні країни неодноразово висловлювали занепокоєння, що російські війська можуть планувати вторгнення в сусідню країну. Росія це спростувала. Конфлікт в Україні триває з 2014 року. Мирний план у кризовій зоні Донбасу, який був узгоджений за допомогою Німеччини та Франції, призупинено.
Лише у середу в Парижі відбулася зустріч у так званому «нормандському форматі», в якій, крім України та Росії, беруть участь посередники з Франції та Німеччини. Однак, згідно із заявою Німеччини, суттєвого прогресу досягнуто не було. Проте висловлені сподівання на продовження переговорів.
Президент України Зеленський заявив у четвер, що «для нашої держави досягнення стабільного та беззастережного припинення вогню на Донбасі сьогодні є першочерговим завданням». Росія вже покладає свої надії на наступну зустріч у Нормандському форматі, що має відбутися через два тижні в Берліні. Речник МЗС Росії Зайцев заявив: «Ми виходимо з того, що ми знайдемо рішення проблем, які накопичилися протягом останні сім років, і що питання статусу Донбасу нарешті вирішиться».
Блінкен зважає на «основні принципи»
У середу НАТО і США письмово відповіли на вимоги Москви щодо надання їй гарантій безпеки в Європі. На вимоги Росії припинити розширення НАТО на схід, ані НАТО, ні США не виявили бажання вести переговори. Держсекретар США Блінкен звернув увагу на «основні принципи», зокрема такі як вільний вибір союзів між державами та суверенітет і територіальну цілісність України.
Спочатку Кремль залишив Захід без відповіді стосовно того, як Росія реагуватиме на позицію США та НАТО зх. Питання надання гарантій безпеки. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив у четвер, що «ми не будемо робити поспішних висновків». За його словами, президент Володимир Путін уже прочитав лист США. Але для аналізу паперів потрібен «деякий час».
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив про відсутність «позитивної реакції на головне питання» російського документу. Тим не менш, Лавров був готовий до переговорів з огляду на відповідь США: «У ньому є певна реакція, яка дозволяє нам розраховувати на початок серйозної розмови, але лише про другорядні питання».
Австрія, яка є економічним та політичним союзником Росії, бере участь у будівництві та розраховує на дивіденди від експлуатації «Північного потоку-2», вимушена реагувати на події навколо агресивної політики Росії. Викладення загальновідомих подій, які раніше знайшли відображення у світових ЗМІ, свідчить про вимушене визнання справедливості та обґрунтованості жорсткої лінії США, ЄС і НАТО щодо Москви та намірів військової агресії проти України.
https://www.diepresse.com/6091585/us-regierung-einmarsch-in-ukraine-bedeutet-aus-fuer-nord-stream-2