• uk

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Економіка - Великобританія повертатиме катери-мігранти, що перетинають канал

За інформацією британських ЗМІ, британська влада зможе повернути човни, що перевозять мігрантів через Ла-Манш, відповідно до нової стратегії, затвердженої міністром внутрішніх справ Приті Патель.
Рекордні 828 людей переїхали з Франції одного дня наприкінці серпня, оскільки торговці людьми скористалися сприятливою літньою погодою. Зростання кількості таких човнів все більше викликає незадоволення у Пателя, у якої репутація такого посадовця, хто жорстко ставиться до імміграції та відстоює правопорядок. «Повернення контролю» над кордоном Великобританії стало ключовою частиною кампанії стосовно виведення країни з Європейського Союзу на референдумі 2016 року про Brexit. Але у деяких ЗМІ заявили, що вона тепер отримала юридичну консультацію та санкціонувала використання тактики «відштовхування», коли будуть повертатися невеликі човни ще до того, як вони досягнуть південного узбережжя Великобританії.
Про це йшлося після того, як Патель провела переговори зі своїм французьким колегою Джеральдом Дарманіном, який раніше у листі застерігав, що нова тактика «ризикує негативно позначитися на нашій співпраці». «Захист людських життів на морі має пріоритет над міркуваннями щодо національності, статусу та міграційної політики, необхідно суворо поважати міжнародне морське право, яким регулюється пошук та порятунок на морі», – написав він у зверненні на початку цього тижня.

https://www.barrons.com/news/uk-to-turn-back-migrant-boats-crossing-channel-reports-01631174109?refsec=afp-news