• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Економіка - Польща вимагає зупинки проекту «Північний потік-2»

Важливим союзником України у боротьбі за енергетичну безпеку та територіальну недоторканість її кордонів традиційно виступає сусідня Польща.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецкі (Mateusz Morawiecki) здійснює тиск на Німеччину з вимогою припинити прямі постачання природного газу по російському трубопроводу. За його переконанням, мова у цьому випадку йде, серед іншого, також і про захист зовнішніх кордонів ЄС.
У своєму звертанні до ще не сформованого після парламентських виборів майбутнього Федерального уряду Німеччини, Моравецкі вимагає негайної зупинки газопроводу «Північний потік-2», прокладеного по дну Балтійського моря від Росії до Німеччини. Прем’єр-міністр Польщі в інтерв’ю для видання «Bild» заявив, що він буде розмовляти особисто з найбільш вірогідним наступним Федеральним канцлером Німеччини Олафом Шольцом (Olaf Scholz, СДПН) та повідомить йому: «Ми тут, у Польщі, захищаємо кордони ЄС. То ж дозвольте нам разом діяти в інтересах забезпечення миру та не надавати Владіміру Путіну додаткових коштів за енергетичні постачання, аби він і в подальшому міг озброюватися». Така позиція Польщі означає безумовну зупинку нового газопроводу.
Польща вже давно виступає проти майже готового російсько-німецького газопроводу «Північний потік-2». Побоювання у Варшаві викликає спроможність Росії використання газопроводу для збільшення залежності Європи від поставок російського газу та здійснення тиску на країни-транзитери газу, які брали участь у забезпеченні газопостачання Європи раніше. Моравецкі й раніше заявляв, що Польща працює над тим, аби переконати інші країни, що цей проект Росії допомагає Росії в її озброєнні.
Операторам газопроводу ще доводиться чекати на схвалення від Німеччини для початку роботи газопроводу. Федеральне агентство мереж Німеччини тимчасово призупинило процедуру сертифікації підприємства Nord Stream 2 AG як незалежного оператора і, таким чином, не надає дозволу на транспортування газу по трубопроводу Балтійського моря з Росії до Німеччини. Представники влади Німеччини повідомили, що спочатку компанія-оператор має бути організована відповідно до німецького законодавства. Без сертифікації транспортування російського газу по вже закінченому газопроводу на внутрішній ринок Німеччини не дозволяється.

https://www.sueddeutsche.de/politik/nordstream-2-russland-polen-deutschland-1.5467055