• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Економіка - Польща та Литва закінчили будівництво газопроводу GIPL

Будівництво газопроводу GIPL (Gas Interconnection Poland – Lithuania) із Литви до Польщі завершилося. Трубопровід повністю заповнений газом.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на прес-службу оператора газотранспортної системи Литви Amber Grid.
«Незважаючи на глобальні та локальні виклики, ми реалізували наш план та стратегічний енергетичний проект Литви на 116 мільйонів доларів. До кінця 2021 року ми завершили будівництво трубопроводу GIPL», – сказано у повідомленні компанії.
Зазначається, що у січні 2022 року було завершено будівництво трубопроводу GIPL, що сполучає Литву та Польщу. Весь трубопровід довжиною 165 кілометрів до польського кордону наповнений газом.
Очікується, що GIPL буде запущено у 2022 році. Конкретна дата буде оголошена після погодження з польським оператором газотранспортної системи, коли будівництво всієї сполучної інфраструктури підготують до запуску.

Польща та Литва завершили будівництво газопроводу GIPL
Фото:ambergrid.lt

Трубопровід будувався з 2020 року. Він поєднає прибалтійські країни та Фінляндію з газовою мережею Євросоюзу. Крім того, GIPL збільшить доступ до альтернативних джерел газу в регіоні, а також забезпечить безпеку постачання блакитного палива та конкуренцію.
Загальна вартість газопроводу склала близько 500 млн. доларів. Литовська ділянка коштувала країні 116 млн. доларів.

Підключення газопроводу створить потужність для транспортування до 27 терават-годин (ТВт-год) природного газу на рік до країн Балтії, до 21 ТВт-год на рік до Польщі, а ринки балтійського газу стануть частиною спільного ринку газу Європейського Союзу.
Загальна протяжність газопроводу GIPL – 508 кілометрів, з яких 165 проходять територією Литви та 343 – Польщі. Діаметр трубопроводу становить 700 мм. Запуск газопроводу дозволить підключити балтійські системи до європейського ринку газу.

https://www.ambergrid.lt/lt/news/pranesimaispaudai/amber-grid-uzbaige-gipl-dujotiekio-statyba-lietuvoje

https://www.rbc.ua/rus/news/polsha-litva-zakonchili-stroitelstvo-gazoprovoda-1641675892.html