• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Економіка - Палата представників США підтримала посилені санкції проти «Північного потоку-2»

Палата представників Конгресу США одноголосно підтримала пакет змін до проекту оборонного бюджету США на 2022 рік. Сам проект оборонного бюджету Палата представників буде розглядати вже 23 вересня, пише Радіо Свобода. Щоб набрати силу закону, після затвердження в Палаті Представників, законопроект про оборонний бюджет має схвалити Сенат і підписати президент США.
Серед поправок — скасування можливості для уряду надавати виключення із санкцій проти учасників «Північного потоку-2» з міркувань захисту національних інтересів.
Поправка передбачає «обов’язкове введення санкцій проти іноземних установ та осіб, відповідальних за планування, будівництво та діяльність «Північного потоку-2».
В травні Держдеп надав виключення з режиму санкцій з міркувань національних інтересів для оператора трубопроводу Nord Stream 2 AG.
Цього місяця тижня «Газпром» заявив про завершення будівництва трубопроводу, а Федеральне мережеве агентство Німеччини повідомило, що чотиримісячний період сертифікації для групи Nord Stream 2 AG розпочався 8-го вересня. Як повідомляється, після того, як регулятор завершить перевірку, проект рішення буде направлено до Європейської комісії.
Колишній посол США до України Джон Гербс назвав затвердження поправки «необхідним кроком», щоб зупинити «Північний потік-2».
«Вітання Конгресу! — написав Гербст у Twitter. — Поки високі посадовці Америки та Німеччини мовчать, а «Газпром» зменшує поставки газу до Європи, Палата представників додає поправку до NDAA про санкції без виключень».

https://ukrainian.voanews.com/a/pivnichny-potik-oboronny-budget/6242363.html