• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Економіка - Китай роздратовано реагує на інтерв’ю Анналени Бербок

Анналена Бербок заявила щодо заборони Німеччиною експорту з китайського регіону Сіньцзян (Xinjiang).
Джерело: AFP/STEFANIE LOOS

Новий Федеральний міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (Annalena Baerbock) висловилася за більш жорсткий курс Німеччини стосовно Китаю та щодо більш конкретних формулювань з конфліктних ситуацій у КНР. Посольство Китаю у Німеччині висловило претензії до Бербок, заявивши, що вона «не у повній мірі» використовує реалії існуючої обстановки.
Після того, як Анналена Бербок критично висловилася щодо політики Китаю, посольство Китаю в Берліні застерегло від курсу конфронтації між двома країнами. Речниця посольства Китаю у Німеччині написала щодо інтерв’ю Анналени Бербок для видання «Tages Allgemeine Zeitung», що «нам потрібні будівельники мостів, а не споруджувачів стіни».
Представниця Посольства Китаю додала також, що «деякі люди», маючи на увазі китайсько-європейські та китайсько-німецькі відносини, все частіше висувають на перший план відмінності та розбіжності та говорять про «системну конкуренцію».
Посольство Китаю висловило сподівання, що «окремі німецькі політики будуть розглядати Китай і китайсько-німецькі відносини об’єктивно та цілісно, поважатимуть основні інтереси та основні проблеми Китаю та приділять більше своєї енергії розвитку практичної співпраці між двома сторонами в різних сферах».
• a Hofmeier
Конкретно Бербок висловила претензії до Китаю та оголосила, що не виключає припинення Німеччиною експорту з китайського регіону Сіньцзян (Xinjiang) та бойкоту Німеччиною зимових Олімпійських ігор, що відбудуться у Китаї. Видання відзначає, що керівництво Китаю звинувачують у масовому порушенні прав людини у стосунках з мусульманською меншиною уйгурів у провінції Сіньцзян.

https://www.welt.de/politik/ausland/article235459726/Annalena-Baerbock-China-reagiert-veraergert-auf-Interview.html?cid=socialmedia.email.sharebutton