• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Економіка - Геополітичні пріоритети нового уряду Німеччини. Зустріч лідерів країн G-7 у Ліверпулі

Популярне німецьке видання відзначає, що вже наступний зовнішньополітичний крок нового Федерального міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок (Annalena Baerbock) засвідчив її активну позицію на міжнародній арені та підтвердив вже визначені для неї пріоритети.

На зустрічі міністрів закордонних справ країн G7 Анналена Бербок зустрілася відразу з кількома своїми новими колегами. Значна геополітична напруженість визначала порядок денний зустрічі міністрів закордонних справ у Ліверпулі. Водночас, Анналена Baerbock також мала намір розставити власні зовнішньополітичні акценти.
На зустрічі зі своїми колегами з провідних найбільш економічно розвинених західних держав у Ліверпулі новий федеральний міністр закордонних справ від політичної партії Німеччини «Зелені» Анналена Бербок представила пріоритети головування Німеччини в G7. На рубежі року Німеччина переймає від Великобританії головування в ЄС, до якого входять такі провідні держави як Франція, США, а також Італія, Японія та Канада.
Серед іншого в Ліверпулі йшла мова також і про наслідки кліматичної кризи. Бербок застосувала метафору, заявивши, що «ми можемо створювати собі ілюзію, що Захід – це острів, але навіть на ньому вода буде продовжувати невблаганно підніматися, якщо ми не діятимемо зараз». Тому Німеччина також зробить боротьбу з кліматичною кризою одним із пріоритетів свого головування в G7 наступного року.

Міністри закордонних справ країн G-7 мають намір обговорити актуальні геополітичні виклики

Протягом зустрічі 11-12 грудня ц.р. міністри закордонних справ G7 обговорили поточні геополітичні виклики, зокрема відносини з Росією та Китаєм, а також глобальний розподіл у світі вакцин проти коронавірусу. До зустрічі у Ліверпулі були запрошені також міністри розвитку країн-учасниць саміту, тому на зустрічі була присутня також новий Федеральний міністр розвитку Німеччини Свенья Шульце (Svenja Schulze, СДП).
Зустріч міністрів закордонних справ країн «сімки» була другою цього року такою зустріччю під головуванням Великобританії, проте першою – для Анналени Бербок та для представниці країни-господарки саміту, міністра закордонних справ Елізабет Трасс (Liz Truss), яка обійняла посаду лише кілька місяців тому, після перебудови кабінету міністрів Великобританії.
Напередодні зустрічі міністр Трасс заявила, що «протягом вихідних найвпливовіші демократії світу виступили проти агресорів, які намагаються підірвати свободу, і дали чіткий сигнал, що ми є єдиним фронтом. Існує розуміння країн G7, що вони повинні поглибити свої відносини в торгівлі, а також у питаннях безпеки та інвестицій і стати більш незалежними від таких країн, як Китай.

Незважаючи на поширення штаму коронавірусу «Omikron», зустрічі на саміті G7 відбуваються особисто

Перед від’їздом до Ліверпуля Бербок заявляла, що група G7 поділяє такі цінності, як демократія, права людини та відданість міжнародному порядку, заснованому на правилах, а не на праві найсильнішого.
Але також поділяються розуміння того, «що ці цінності не були нам подаровані, а ми відстоюємо їх і також повинні бути готові їх захищати». Тому мова на зустрічі йшла про переміщення російських військових у прикордонній зоні з Україною та про «Китай і системне протистояння між демократіями та автократією».
Відзначається, що зустрічі на саміті у Ліверпулі відбувалися в очному форматі, не зважаючи на поширення нового штаму коронавірусу «Omikron». У формат відеоконференції висловили побажання перейти лише представники деяких азійських держав, запрошених до участі у саміті.

Для Анналени Бербок саміт у Ліверпулі є одним із багатьох інавгураційних візитів.

Для Бербок зустріч G7, на якій вона також хотіла провести кілька двосторонніх переговорів, є ще одним із багатьох інавгураційних візитів, що відбуваються протягом останніх днів. Політик від партії Німеччини «Зелені» спочатку зустрілася у п’ятницю з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, а потім – з міністром закордонних справ країни-приймаючої сторони Ліз Трасс. Щодо змісту попередніх зустрічей нічого не повідомлялося.
Після зустрічей у Парижі, Брюсселі та Варшаві Анналена Бербок знову поїде до Брюсселя для зустрічі з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн (Ursula von der Leyen).

https://www.focus.de/politik/ausland/g7-treffen-in-liverpool-baerbocks-naechster-termin-steht-an-schon-jetzt-ist-klar-wo-ihre-prioritaet-liegt_id_24509043.html