• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Економіка - Чеські, німецькі і польські активісти виступають проти видобутку на шахті Турів

Кілька десятків чеських, німецьких і польських активістів зібралися в суботу біля воріт польської вугільної шахти Турів, що поблизу чеського кордону, вимагаючи припинити там видобуток вугілля. Польські шахтарі проти закриття, оскільки так можуть втратити роботу.
Шахта Турів поблизу чесько-польського кордону постачає вугілля переважно на сусідню електростанцію. Група PGE, яка володіє шахтою та електростанцією, є головним роботодавцем у цьому районі і планує продовжити видобувні роботи до 2044 року, а шахту поступово розширити до 30 квадратних кілометрів уздовж дороги від Життау до Богатина.
З цієї причини Чехія звернулася до Суду Європейського Союзу, який у травні минулого року зобов’язав Польщу призупинити роботи. Однак поляки з цим не погоджуються. А ось організатори демонстрації вважають, що писати відкриті листи чи онлайн-петиції не достатньо, щоб вплинути на ситуацію. Тому влаштували демонстрацію. За словами активіста Хольцнера, мета – підтримати місцевих жителів у боротьбі з розширенням шахт: «Ми хочемо підтримати людей з прикордонного регіону, які побоюються виступати та організовувати будь-які протести через погрози поляків».
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/