• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Економіка - Ігри Путіна, німецька політика та зелені ресурси

Що спричиняє різкі коливання цін на природний газ, а отже, і на електроенергію на світових ринках, що позначиться на гаманці кожного з нас? – цікавиться у розміщеному на сайті focus.hnonline.sk/ своєму матеріалі словацький аналітик. І наводить низку фактів, що викликають такі події, зокрема: запеклі суперечки з путінською Росією, яка використовує постачання природного газу до Європи як перевірений важіль у своїй геополітичній боротьбі із Заходом; проблеми довгоочікуваного газопроводу «Північний потік-2», який, швидше за все, цього року не буде введений в експлуатацію; зростаюча налаштованість світових держав переходити від дешевшого викопного палива до дорожчих відновлюваних джерел; величезний попит на енергоносії, що пов’язаний із відновленням економіки після очікуваного завершення пандемії коронавірусу.
І повідомляє, що якщо у сусідній Чехії обіцяють підвищити ціну на електроенергію з нового року приблизно на третину, то у Словаччині таке зростання цін буде скромнішим. Тим не менш, багато домогосподарств і компаній платять за енергію від десятків до сотень євро більше на рік. А загалом у матеріалі вказується, що найбільше на зростанні цін на енергоносії позначається напруженість політичних стосунків між Росією та Заходом, і немає іншого з цього виходу, як переходити до використання енергії з відновлюваних джерел.

https://focus.hnonline.sk/ekonomika/tema/917-putinove-hry-nemecka-politika-aj-zelene-zdroje-co-zenie-ceny-energii-prudko-nahor