• uk
  • en
  • ru

ГЕОПОЛІТИКА

Головна - Аналітика - Alliance of Democracies Foundation: Індекс сприйняття демократії 2020

Індекс сприйняття демократії (DPI) – це найбільше щорічне дослідження рівня демократії в світі, яке проводить компанія з вивчення громадської думки Latana разом з «Альянсом демократій» (Alliance of Democracies Foundation) з метою відстеження відношення до демократії в усьому світі. Видання 2020 року пропонує унікальне порівняння світової громадської думки під час кризи COVID-19. Опитування проводилося серед 124 тис. респондентів з 53 країн світу в період з 20 квітня по 3 червня 2020 року.
Ключові висновки:
78 % людей у всьому світі вважають, що для їхньої країни важливо мати демократію.
40 % всіх людей, що живуть в демократичних державах, вважають, що їхня країна насправді не є демократичною.
43 % світового населення говорить, що їх уряд обслуговує тільки невелику групу людей в їх країні. Цей показник так само високий як в демократичних, так і в недемократичних країнах.
Дослідження показало, що жоден уряд не виправдовує демократичних очікувань своїх громадян.
Нігерія, Україна, Угорщина, Польща та Венесуела опинилася серед країн, уряд яких найменш виправдовує демократичні очікування своїх громадян.
Європейські країни як і раніше рішуче критикують глобальний вплив США, особливо в Німеччині, Австрії, Данії, Ірландії, Бельгії, а тепер і в Китаї, де загальна думка вкрай негативна.
Більшість людей в світі (55 %) вважають, що «дуже ймовірно» або «в деякій мірі ймовірно», що іноземна держава вплине на результати їх наступних виборів. Цей страх найбільш високий серед густонаселених азіатських країн: Індонезії, Пакистані, Індії та Філіппінах. При цьому найменше цим стурбовані в Китаї та Росії.
Переважна більшість людей в усьому світі (70 %) в цілому задоволені реакцією свого уряду на вірус COVID-19, заявляючи, що їх уряд добре справляється з кризою. Найбільш критичні до реакції уряду в Бразилії та Чилі, лише 34 % та 39 % відповідно вважають, що їхні уряди реагують добре.
У 53 країнах близько половина опитуваного населення погоджується з тим, що під час реагування на COVID-19 їх уряд зайшов занадто далеко, обмежуючи основні свободи громадян. Лише 33 % респондентів з цим не погодилися.
Головою фонду «Альянс демократій» є Андерс фон Расмуссен, колишній генеральний секретар НАТО і прем’єр-міністр Данії.

DPI 2020